Copywriting | Místo pro Váš copywriting a PR články

Dub/16

21

Jak správně vybrat vzduchotechniku

Bez kvalitní vzduchotechniky se žádná výrobní hala, obchodní dům, supermarket či kancelářská budova neobejde. Vzduchotechnika vám upraví vzduch, přepravuje jej. Své místo má také v rodinných domech i bytech. Hodí se pro špatně odvětrávané prostory, jako je například koupelna.

Aby vzduchotechnika fungovala jak má, je důležitá její správná instalace. Vyberte si proto firmu, která vám zajistí komplexní služby, které zahrnují také montáž a následný záruční a pozáruční servis nejen na tlakové nádoby a jednotlivé části, ale na její kompletní sestavu.

Vzduchotechniku je potřeba vybrat na základě vytvořené projektové dokumentace. Vyberte si spolehlivého dodavatele, který vám pomůže zvolit nejvhodnější tlakové nádoby, kompresory, větrací a rekuperační jednotky, větrací clony, digestoře, ventilátory, vzduchovody a další.

Při výběru vzduchotechniky je důležité zvážit jakým způsobem budete dům vytápět, jak se ohřívá teplá voda, jak velký prostor se bude pomocí vzduchotechniky větrat. Nejčastěji se využívá vzduchotechnika s pasivní rekuperací, protože jde o nejlevnější, ne vždy výhodnou, variantu.

Každý prostor vyžaduje individuální přístup. Důležité je zvážit průtok venkovního vzduchu a objem prostoru. Vybrat si můžete o jaký typ teplovzdušného vytápění máte zájem – například tepelným čerpadlem (vzduch-vzduch) nebo za využití elektrického ohřívače. Zvlhčovací systém se postará o zvlhčení vzduchu zejména v zimních měsících. Zvolit si můžete také několik typů odsávání jako je centrální odsávací systém, skupinový odsávací systém, dělený odsávací systém nebo jednotkový odsávač. V případě zvolení rekuperace je její účinnost 30 – 90%. Záleží na zvoleném typu rekuperačního výměníku.

RSS Feed

Zatím nemáte žádné komentáře.

Leave a comment!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

<<

>>

Find it!

Theme Design by devolux.org

Tag Cloud